Srovnání LiFePo4 a olověného akumulátoru

VYHLÁŠKA MINISTERSTVA DOPRAVY ČR

Motorové koloběžky jsou schváleny Ministerstvem dopravy ČR pro provoz na veřejných komunikacích a to ve smyslu vyhlášky 341/2002 Sb. Můžete tedy jezdit po všech silnicích za stejných podmínek jako na jízdním kole. Nicméně zákon říká, že koloběžka musí splňovat dvě základní podmínky pro provoz na veřejných komunikacích - nesmí mít výkon vyšší než 1 kW a její maximální rychlost nesmí přesahovat 25.km/h. Pokud má koloběžka vyšší výkon či vyšší maximální rychlost, není způsobilá pro provoz na veřejných komunikacích

Kde mohu jezdit na elektrické koloběžce?

Na elektrických koloběžkách SXT je možno při dodržení výše uvedených podmínek jezdit jako na kole.

Jaký typ řidičského oprávnění potřebuji k řízení?

Pro elektrokoloběžky žádné.
Pokud se rozhodnete SXT modely s označení EECoficiálně registrovat, stačí řidičské oprávnění skupiny AM (je součástí i řidičského oprávnění B - osobní automobil )

Je třeba SPZ a zákonné pojištění odpovědnosti?

Pouze pro registrované stroje, překračující vákonem 1 kW, nebo max rychlost 25 Km/h. Je stejné, jako pro malé motocykly o obsahu 50cm3. Povinné ručení zhruba 280 kč ročně, dle pojišťovny. Neplatí se žádná silniční daň ! Všechny EEC modely jsou homologované pro celé území Evropské Unie, tudíž splňují veškeré předpisy a vyhlášky. Proto můžete využívat elektrické skútry v silničním provozu bez jakéhokoliv omezení.

E-shop »
LiFePo4 akumulátor